Media i Styl Życia

Co to jest Mannequin Challenge? 17 najlepszych wykonań!

Mannequin Challenge (#mannequinchallenge) to jedno z najnowszych wyzwań, które od miesiąca robi furorę w sieci. Cała akcja polega na zastygnięciu nieruchomo w wybranej pozie na kilka sekund, żeby nagrać filmik. Im więcej osób, tym lepszy efekt. Im dziwniejsza poza, tym ciekawiej. Wcześniej nie przyglądałem się tej zabawie, ale ostatnio nadrobiłem zaległości i jestem w szoku.

Lubię obserwować internetowe akcje ze względu na ich dynamikę. Najpierw jedną rzecz robi kilka osób, później znajomi i w ciągu kilku dni połowa kraju, a po miesiącu – cały świat. Tak samo było z obecną akcją – zaczęły dzieciaki w USA, a teraz jest wszędzie! Mannequin Challenge (#mannequinchallenge) przypomina stare akcje flashmobowe z gatunku frozen. Każde machnięcie ręką, mrugnięcie czy ruszenie minimalnie głową psuje cały efekt. Jak się można domyślać – ciężko jest kontrolować tłum, więc zawsze jakiś idiota musi zepsuć zabawę większości, co zobaczycie na bonusowych filmikach. Szaleństwo swoją wielkością przypomina to, co działo się przy okazji fejmu na Harlem Shake.

#mannequinchallenge

Mannequin Challenge robiły już gwiazdy np. Joanna Krupa, Hillary Clinton, Dwayne Johnson, Christiano Ronaldo, Taylor Swift, Paul McCartney i wiele innych. Niestety, ich pokazy są robione bardziej dla zabawy niż kunsztu samej sztuki. To mniej znani zawodnicy stworzyli naprawdę świetne filmiki, które mogę oglądać over and over again. Poniżej zebrałem najlepsze Mannequin Challenge, jakie znalazłem w sieci. Kolejność – od najciekawszych do trochę słabszych, ale nadal zasługujących na uwagę. Niestety jest już ich tyle, że ciężko przebrnąć przez wszystkie. Niemniej jednak wybrałem najlepsze, które musisz zobaczyć.

 

#mannequinchallenge in @tobe_ua @pustovoit_maksym restaurant

A video posted by Said Energizer (@said_energizer2) on

My version of the #mannequinchallenge ☺️ by @romainzago #joannakrupa. #nofilter

A video posted by Joanna Krupa (@joannakrupa) on

CHALLENGE ACCEPTED! #mannequinchallenge #GiantsPride

A video posted by New York Giants (@nygiants) on

#mannequinchallenge @todrick @marthahunt @dr.jari @lilydonaldson @austinkingsleyswift @leahmccarthy

A video posted by Taylor Swift (@taylorswift) on

Who has heard of the #mannequinchallenge ? Grab some friends this week and create your own version!

A video posted by Zach King (@zachking) on